Це важко збагнути притомній людині, але для того, щоб зустрітися з головним лікарем Миргородської ЦРЛ Ярославом Будним, членам Громадської ради при Миргородській РДА (ГР) довелося їхати в Полтаву. Бо «хронічно простужений» головлікар начхав на кращих представників громадянського сектору, начхав на їхні запрошення на засідання ГР, де розглядаються питання якості надання медичних послуг, начхав на їхні запити щодо проблемних моментів у роботі лікарні (а скарг жителів Миргорода та району вже накопичилася ціла папка та й самі члени ГР теж бувають в ЦРЛ як пацієнти й бачать зашкалюючу корупцію та «беспредел»), всіляко ухиляється від звітування про використання благодійних внесків тощо.
img-01.jpg
Фото 1. Ярослав Будний недолуго виправдовується.
А от коли його «на килим» викликав директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, Я. Будний не ослухався й приїхав. Ще й не сам. Привіз із собою групу підтримки: першого заступника голови Миргородської РДА Віктора Фесенка та хірурга Павла Щербаня.
Це перший на Полтавщині випадок, коли громадські активісти зініціювали «розбір польотів» своєї ЦРЛ у Департаменті охорони здоров’я. Чи поїхали б представники громадськості в область шукати управи на головлікаря ЦРЛ, якби на факти поборів, конфлікту інтересів, використання комунального лікарняного закладу для власного збагачення деяких медиків, лікарських помилок аж до фатальних належно реагувала районна влада? Звісно, ні. Мабуть, у долі... Навіть репортаж телеканалу «1+1» про жахи в моргу ЦРЛ, на жаль, не став для Будного уроком, бо прикривається «дахом» в особі голови РДА Юрія Коваленка.
Утім, треба зазначити, що Будний чхає й на Лисака. Бо ще у серпні минулого року у відповіді В. Лисака голові Громадської ради при Миргородській РДА, зокрема, вказано: «Серйозним недоліком в роботі закладу є низький рівень комунікації адміністрації лікарні з органами місцевого самоврядування та громадськістю Миргородського району, а інколи й позиція у конфронтації, що в свою чергу не приносить позитивного результату у вирішенні багатьох соціальних питань... Головний лікар Миргородської ЦРЛ Будний  Я.В. по виявлених недоліках (з Департаменту виїздила комісія з перевіркою – Авт.) суворо попереджений, про що також повідомлена адміністрація Миргородської РДА».
Відрадно, що не лише громадські активісти, а й такі лікарі ЦРЛ як Юрій Хавер та Олександр Фошин не побоялися відкрито оприлюднили кричущі факти, бо, на жаль, за місяці й роки не знайшли порозуміння з Я. Будним (той взагалі не відповідає на доповідні записки).
img-02.jpg
Фото 2. Дискусія під час зустрічі в Департаменті часом була дуже бурхливою.
За результатами зустрічі 22 січня ухвалено рішення: спрямувати до Миргородської ЦРЛ комплексну комісію Департаменту охорони здоров’я, до якої включити членів Громадської ради.
В. Лисаку залишено письмове звернення Громадської ради на 6 аркушах, а копії направлені прем’єр-міністру В. Гройсману, в.о. міністра охорони здоров’я У. Супрун та голові профільного парламентського комітету О. Богомолець.
Розмішені в миргородських групах Фейсбуку статті про ситуацію з місцевою медициною викликали зливу коментарів, які спонукають до риторичного запитання: «Скільки б протримався на своїй посаді Будний в радянські часи після того, як були б виявлені отакі кричущі факти в діяльності ЦРЛ»?