Завдяки негідникам фермер дізнався про високу якість своїх кавунів
Чиновники різних рівнів закликають вітчизняних сільгоспвиробників максимально скорочувати шлях продукції ланів, садів і ферм до столу споживачів. Та й городяни вельми зацікавлені купувати все це без посередників, а з перших рук: дешевше й свіжіше, тим більше, якщо мова йде про сезонну продукцію.
Позаяк фермери дуже часто стикаються з проблемою: важко виростити, а ще важче продати, то голова фермерського господарства «Господар» Віктор Галич, відомий на Миргородщині, на Полтавщині й поза її межами фермер та громадський активіст, вирішив продавати баштанні й городину прямо з поля. Збив три дошки, поставив маленький столик. Хто мимо їде, зупиниться, купить картоплі, моркви, буряків, томатів чи кавуна. Бо значно дешевше, ніж на базарі, а в порівнянні з супермаркетами, так майже даром. Виручку В. Галич щодня здає в банк.
img-01.jpg
Фото 1. Голова фермерського господарства "Господар" Віктор Галич.
Не встиг Віктор Анатолійович і двох днів поторгувати, як приїздить наряд миргородської поліції: на «102» надійшов сигнал, що Ви незаконно торгуєте, маємо доставити Вас у відділення для надання пояснень. «Від кого сигнал?» — поцікавився Віктор Анатолійович. Поліцейські не приховували: «Від Євгена Хрустальова».
Галич передзвонив своєму другу: «Євгене, що за жарти?» Поліцейські показали номер, з якого був здійснений дзвінок. І з’ясувалося, що насправді у поліцію «настукав» не хто інший, а заступник директора (вдумайтеся й вжахніться!) комунального підприємства «Щит Миргородщини» Віктор Костенко.
Ніякого правопорушення в тому, що Віктор Галич продає овочі біля поля, правоохоронці не виявили, тож навіть адмінпротоколу не складали.
Та не минуло й двох днів, як на «102» зателефонував інший «свідомий громадянин» і повідомив, що нібито у Віктора Галича кавуни... неякісні. Цього разу «сигнальщиком» виявився інший працівник КП «Щит Миргородщини» Ярослав Плакса. Той, який вправно вміє показувати «факи», грабувати чужі кунги й браконьєрити.
Звідки Плакса взяв цю нісенітницю? Сам придумав! Чи навчили. Аби вчергове насолити-напакостити Віктору Галичу, щоб його, як кажуть у народі, «тягала» поліція; щоб зіпсувати настрій, відволікаючи від вирішення справжніх проблем, яких у фермерів і так вистачає; щоб завдати матеріальних збитків. Бо поліція — не той орган, куди треба звертатися, якщо є сумніви щодо якості харчових продукції.
Віктор Галич розсердився й сам запросив представників Держпродспожслужби, які на полі відібрали кавуни, а згодом надали висновок про те, що в його кавунах нітратів утричі (!) менше за норму. 
Тож популярність Віктора Галича як вирощувача безнітратних кавунів тільки зросла.
Фото 2. Смачні та корисні кавуни з поля до столу.
А щодо Костенка й Плакси, які є «обличчям» миргородського комунального підприємства і свого «боса» — голови Миргородської РДА Юрія Коваленка, то це ж якими треба бути негідниками, щоб представлятися поліції другом людини, яку «закладають», і звинувачувати у неіснуючих правопорушеннях! Фермер доклав знань, використав багаторічний досвід вченого агронома, уклав немалі кошти, підживлював і удобрював, щоб виростити сільгосппродукцію, а ті, хто й собачої будки за життя не зробив, здатні тільки паскудити...
До речі, Віктор Галич зініціював, а миргородський міський голова Сергій Соломаха підтримав, проведення у місті фермерських ярмарків, щоб городяни за нижчими цінами без посередників могли придбати овочі та баштанні.