24 квітня, у Миргородському міськрайонному суді відбулося розпорядче судове засідання за обвинуваченням Олега Кавуна, громадського активіста, учасника двох Майданів і АТО у хуліганстві.
Кавун і "хуліганка"? Хіба це можливо? Такі запитання виникають у всіх, хто хоч трохи знає 42-річного Олега Миколайовича.
img-01.jpg
Фото 1. Активісти під Миргородським міськрайонним судом вимагають припинити переслідування патріотів місцевою владою.
img-02.jpg
Фото 2. Олег Кавун в очікуванні судового засідання.
Виявляється, що поліція та прокуратура «шиють» Кавуну навіть не ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство — тобто, грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом), а ч. 4 цієї статті — «дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень», де санкція — від 3 до 7 років позбавлення волі. О. Кавуна звинувачують у тому, що він нібито у травні 2016 року, під час нересту упіймавши браконьєрів на орендованому ставку в Остапівці Миргородського району вдарив потерпілого Є. Маковецького і потягнув за вухо.
Кримінальне провадження припадало порохом півтора роки, аж доки Миргородська місцева прокуратура на початку цього року не вирішила його реанімувати. Утім, як, ким і на догоду кому «клепаються» подібні справи, — тема окремої статті.
img-03.jpg
Фото 3. Розгляд справи Олега Кавуна в Миргородському міськрайонному суді.
img-04.jpg
Фото 4. На засідання зібралися небайдужі до даної справи люди.
Зранку до суду прибуло чимало людей — з Миргорода, сусідніх районів, з Полтави. Однак учасники АТО, що працюють у районному комунальному охоронному підприємстві «Щит Миргородщини», прийшли не підтримати свого побратима АТОвця Олега Кавуна, а навпаки демонстрували, що вони на боці правоохоронців, які й хочуть запроторити Олега до тюрми.
«Щитовці» тусувалися за рогом будинку суду, певно, вирішивши цілий робочий день присвятити обструкції Кавуна, а не охороні громадського порядку, як записано в Статуті підприємства.
img-05.jpg
Фото 5. За рогом будинку суду, де зібралися "щитовці", було не менш цікаво.
Та коли я підійшла, щоб зробити фото для репортажу (вулиця, публічне місце), один з чоловіків у чорній куртці з коричневим оздобленням кілька разів показав мені «фак». Коли я навела фотоапарат на Віктора Костенка, заступника директора КП «Щит Миргородщини», той взагалі кинувся до мене, щоб вихопити з рук фотоапарат, з криком: «А хто тобі разрішав мене фотографіровать?! Я на тебе в суд подам!»
img-06.jpg
Фото 6. Культурну людину завжди видно здалеку.
Мало того, що як кажуть, «культурою так і пре»! Страшно в Миргороді ходити по вулицях, бувати в державних установах, виконувати свій професійний журналістський обов’язок, адже в будь-який момент можеш стати жертвою рознузданих, знахабнілих, упевнених у своїй безкарності «щитовців»!
Показувати непристойний жест у публічному місці жінці-журналістці — однозначно хуліганство. Як з’ясувалося, таким «геройством» відзначився головний охоронець громадського порядку, нещодавно призначений районною владою директор КП «Щит Миргородщини» Сергій Осипов.
Ви можете уявити собі, щоб, наприклад, директор міськводоканалу, пожежної частини чи завідувачка дитсадком (будь-якого комунальної установи чи підприємства) на людній вулиці тикали дулі незнайомим перехожим і крили триповерховим матюччям?! А ми з Осиповим взагалі не знайомі. Виходить, що яка влада, таких же й призначає!
Але й це ще не все. У розмові з головою Громадської ради при Миргородській РДА Володимиром Марцинковським біля суду Віктор Костенко сказав: «Ти приструни оту Кучеренчиху! Бо нам совітували балаклави понадівати та віддухопелити її, щоб не писала про «Щит... і не трогала мене». До речі, нещодавно той же Костенко з братанами проводив «виховну бесіду» і з Марцинковським, щоб припинив займатися темою ЦРЛ, бо, мовляв, будуть неприємності. Де що владі не подобається, Костенко і «Щит...» тут як тут...
Ну а це вже взагалі, як мовиться, «припливли»! Костенко вдався до прямих погроз фізичною розправою за професійну діяльність, бо, бачте, не сподобалася критична стаття під назвою «Чим відрізняється «Щит Миргородщини» від бандитів з великої дороги?» у січні ц. р. та публікації про ЦРЛ. І це при тому, що у Миргороді нині триває судовий процес над нелюдами, які торік до смерті побили молодого депутата Миргородської міськради Олега Супруненка!!! Жах!!!
А на початку квітня після моєї публікації про поїздку миргородських лікарів і громадських активістів у Кобеляцьку ЦРЛ і порівняння її з Миргородською ЦРЛ такі ж погрози надійшли і хірургу Юрію Хаверу, про що він подав заяви в поліцію та прокуратуру. Доведеться й мені подати.
img-07.jpg
Фото 7. Заява хірурга Юрія Хавера до поліції та прокуратури.
Ну і як після цього назвати працівників комунального підприємства «Щит Миргородщини»?! Хіба що гопниками? Якщо перші два роки російсько-української війни населення України з великою повагою ставилося абсолютно до всіх АТОвців, то згодом люди почали розрізняти справжніх героїв і тих, за яких соромно, бо воювали чи ні — хтозна, а от пиячили та порушували військову дисципліну — вірогіднішe; а демобілізувавшись, показали себе «у всій розперезаній красі».
Але саме такі й потрібні голові Миргородської РДА Юрію Коваленку і для поточного моменту, і для майбутніх виборів. А як "щитовці" вміють "чмирити" неугодних владі, вони вже показали на прикладі хоча б очільника великосорочинської громади Павла Полєкова.
Мабуть, тому Ю. Коваленко з усіх сил пре Віктора Костенка на посаду начальника штабу Миргородського батальйону територіальної оборони, щоб там була "своя", вірна й віддана людина, дарма, що "беспредельщик", котрий за командою "фас" може піти на будь-який злочин. В обласний військкомат голова РДА подав таку характеристику на Костенка, що хоч до ордена представляй: претензій по роботі немає, компрометуючих матеріалів немає. Цинізм зашкалює, бо компрометуючих матеріалів на Костенка — у пресі, в Інтернеті, і в документах — повно. У свою чергу Сергій Бакало настрочив у облвійськкомат на Костенка позитивну характеристику від миргородської Спілки ветеранів АТО, а згаданий уже Сергій Осипов — таку ж — як директор КП "Щит Миргородщини". Ну як у відомій російській байці: кукушка хвалит петуха за то, что хвалит он кукушку... Братва за своїх горою стоїть?
І виникає питання, ні, не до Юрія Коваленка, з ним давно вже все зрозуміло. А до голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка і до Президента України Петра Порошенка: а чи на своєму місці керівник району, підлеглі якого серед білого дня скоюють кримінальні злочини, адже погрози та перешкоджання професійній діяльності журналіста — це статті Кримінального кодексу. Чи не засидівся Коваленко у кріслі голови РДА? Може, хай вертається до того, чим займався раніше: розведення свиней, гусей, собак? Бо з людьми у нього явно гірше, ніж з тваринами. Он і медики ЦРЛ перед травневими святами не отримають зарплати...
А з Олегом Кавуном «щитовці», певно, хочуть звести порахунки за те, що бракон’єрили на ставку в Остапівці й про те стало відомо орендареві, щоб надалі не заважав ловити рибу на його водосховищі. Наведу фрагмент зі своєї січневої статті:
«17 жовтня 2017 року, — розповів Олег Кавун, відомий на Полтавщині громадський діяч, учасник бойових дій у складі Добровольчого українського корпусу (ДУК) Дмитра Яроша й приватний підприємець, який орендує Остапівське водосховище у Миргородському районі, — так звані АТОвці зі «Щита Миргородщини» приїхали на водосховище в урочище «Дубняк» (малодоступне місце в районі с. Лісове). З собою привезли кілька сіток. На здивування батюшки-рибалки з Комишні: «А хіба тут можна сітки ставити?» зухвало відповіли: «Нам усе можна!» Пиячили до ранку з «розмахом»: крушили лавки та столи для відпочивальників. Серед ночі зламали навісний замок та влізли у кунг охорони водойми, викрали звідти металеву буржуйку. Все це бачили та підтвердили місцеві рибалки. В. о. директора КП «ЩМ» Віктор Костенко, до якого я звернувся з приводу інциденту, сказав, що своїх хлопців «не здає» й не скаже, хто був у «Дубняку». Та провівши власне розслідування, я встановив, що п’яний дебош і незаконний вилов риби влаштували В. Костенко та його підлеглий В. Плакса».
І це теж не компромат, пане Коваленку?
А жителька Великих Сорочинець Олена Ромашко, котра у грудні минулого року приїздила в Миргород на суд, щоб виступити свідком з боку голови Великосорочинської ОТГ Віктора Полєкова, припускає, що саме «щитовці» залили суперклеєм замки з обох боків її легковика, доки вона перебувала в судовому засіданні. Сліди від клею й досі видно на машині.
img-08.jpg
Фото 8. Ось такий сюприз отримують свідки, що вистуапають проти "щитовців".
img-09.jpg
Фото 9. Сліди від суперклею на пам'ять.
Щодо справи Олега Кавуна, то суддя Миргородського міськрайсуду Світлана Андрущенко-Луценко, відхиливши практично всі клопотання О. Кавуна та його адвоката, призначила її слухання на 3 травня ц. р.