Днями працівники Миргородського районного комунального підприємства "Щит Миргородщини" здійснили черговий "подвиг". І тих злодійств за півтора роки існування цієї парамілітарної структури — на пів Кримінального й Адміністративного кодексів України.
7 жовтня працівник "Щита..." Ігор Гришко (нік у Фейсбуці — Гурік Шпійон) приїхав узагалі в інший район — Великобагачанський, у село Матяшівку, додому до підприємця Олександра Осипенка. І це вже не вперше. "Щитовці" приїздять, лізуть у двір, пред’являють якісь дурні претензії Олександру, провокують розбірки.
provocation-shields-01.jpg
Фото 1. Працівники КП "Щит Миргородщини" Плакса Ярослав, Гришко Ігор та Мацак Євген приїхали тероризувати підприємця Осипенка Олександра.
Цього разу Ігор Гришко зайшов не лише у двір. У дверях його перепинила мати Сашка. "Щитовець" у грубій формі вимагав, щоб Олександр вийшов надвір для з’ясування стосунків.
— Нещодавно я придбав рушницю, — розповідає О. Осипенко. — Це був вимушений крок. Бо мені постійно погрожують "щитовці". І не лише погрожують, а й чинять розправу. Так було не один раз. Зокрема, торік у вересні вони побили мене у центрі Миргорода, облили зеленкою, вкрали державний прапор. Я звертався і до миргородської поліції, і до районної ради, яка є засновником комунального підприємства "Щит Миргородщини". Але безрезультатно: кримінальні провадження закриваються, районна рада зіпхнула підприємство в оперативне управління Миргородській РДА, точніше, її голові Юрію Коваленку, який у своєму кабінеті "на стрілках" із "щитовцями" проводить більше часу, ніж із працівниками апарату РДА, і "кришує" "щитовців" з усіх сил. Адже вони залюбки за певну винагороду виконують брудну роботу з цькування неугодних, заподіяння різних пакостей і віджимання бізнесу. Саме через таких, як "щитовці", в народі зникає довіра й повага до АТОвців. І коли від правоохоронців, які непогано себе почувають на підвищених зарплатах, які їм платить народ України, немає захисту, то залишається одне — самооборона. От я й придбав рушницю.
Олександр Осипенко переконаний, що чергова провокація "щитовців" була задумана саме для того, щоб позбавити його права на володіння зброєю.
Відео 1. Працівник КП "Щит Миргородщини" Гришко Ігор вчиняє провокацію щодо підприємця Осипенка Олександра, висловлюючи йому погрози.
— Так, я й справді вийшов до "Гуріка" з рушницею, щоб він залишив нашу сім’ю в спокої, бо нормальних слів, прохання "щитовці" не розуміють. Гришко став знімати мене телефоном на відео. І не дуже переймався тим, що не я прийшов до нього додому, а він до мене, що відверто провокував на постріл, казав, що в мене кишка тонка шмальнути.
Олександр Осипенко діяв як законослухняний громадянин, тож викликав поліцію. Приїхали патрульні Великобагачанського РВ Нацполіції, прийняли від нього заяву, відібрали пояснення.
provocation-shields-02.jpg
Фото 2. Заява підприємця Осипенка Олександра до поліції про вчинення погроз і розправи працівником КП "Щит Миргородщини" Гришком Ігорем.
На жаль, цим історія не закінчилася. Наступного дня, в понеділок 8 жовтня близько 13-ї години (тобто, в робочий день, у робочий час, на службовому патрульному авто) до двору Олександра Осипенка знову приїхали "щитовці" — той же Ігор Гришко, Ярослав Плакса та Євген Мацак. Знову почали відверто провокувати, сподіваючись, що, як і вчора, Осипенко вийде надвір з рушницею. Але Олександр викликав поліцію.
Відео 2. Поліція в змові з "щитовцями" намагається відібрати в підприємця Осипенка Олександра зареєстровану рушницю. Проводять обшук.
Поліціянти приїхали навдивовиж швидко, за якісь 5 хвилин. Це при тому, що від Великої Багачки до Матяшівки — 25 кілометрів, які за 5 хвилин не подолаєш навіть на вертольоті. З’явилися не лише патрульні, а й дільничний інспектор та двоє "дозвільників" з Миргородського РВ НП (з якого дива? Осипенко реєстрував придбану рушницю у своєму, Великобагачанському райвідділі поліції). "Дозвільників" вочевидь "підкинули" "щитовці" своїм службовим "Ланосом".
Відео 3. Працівники КП "Щит Миргородщини" вимагають в підприємця припинити підприємницьку і журналістську діяльність на території міста Миргород і району.
Відео 4. Для вчинення розправи над підприємцем працівники КП "Щит Миргородщини" використали службовий патрульний автомобіль "Ланос".
Але п’ятеро правоохоронців, як виявилося, приїхало не захистити сільського мешканця від залітних миргородських "беспредельщиков", а притьмом змусили Олександра показувати, де зберігається його рушниця.
Особливо наполягав чоловік у цивільній формі, який відмовився показати своє службове посвідчення ще й фільмував Олександра на свій мобільний телефон. А це вже порушення, бо Осипенко знаходився у себе вдома, а це приватна територія, а мобільний телефон — не поліцейська відеокамера. Цей невідомий настирно вимагав, щоб Олександр надав зброю. По суті, провокував власника рушниці на порушення, бо Сашко не знав, хто ця особа в цивільному, а передавати зброю невідомим особам закон категорично забороняє...
Відео 5. Працівник Миргородського ВП та невідома особа намагаються неправомірно без жодних документів вилучити рушницю в підприємця.
— Пізніше я з’ясував, — розповідає Олександр Осипенко, — що цей чоловік — інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Миргородського РВ Неїжко Володимир Олегович. Гугл "викинув" і його декларацію, в якій вказані дороговартісні придбання. Я звернуся до НАБУ з проханням перевірити, звідки такі статки у працівника райвідділу поліції не на найвищій посаді. Інший "дозвільник" — Олександр Падусенко — намагався без будь-яких підстав і рішення суду вилучити в мене рушницю.
У свою чергу О. Осипенко зажадав від великобагачанських патрульних, щоб вони перевірили, на якій підставі службова машина Миргородського районного КП "Щит Миргородщини" перебуває у Великобагачанському районі. Але ті дали можливість "щитовській" машині втекти.
Відео 6. Поліція відмовляється перевіряти документи на службовий автомобіль і відпускає працівників КП "Щит Миргородщини" втекти на ньому в Миргород.
Здивувала й обурила Олександра Осипенка позиція матяшівського сільського голови Івана Смаги:
— Я за свої кошти проклав кабель йому додому й багато років безкоштовно надавав Інтернет. У сільраду й клуб теж безкоштовно надаю Інтернет. І тут раптом він підпрягся, щоб притягнути мене до кримінальної відповідальності! Я вважаю, що сільський голова повинен захищати своїх підприємців від рекету, а не навпаки ставати на бік злочинців. Чи вони просто йому в кишеню більше заплатили, ніж я сплатив податків на нашу сільську раду?
Особисто я як журналіст, аналізуючи так звану діяльність приватної армії голови Миргородської РДА Юрія Коваленка, давно знайшла відповідь на запитання, яке я ще в січні ц.р. поставила у журналістському розслідуванні "Чим відрізняється "Щит Миргородщини" від бандитів з великої дороги?" Як на мене, — майже нічим! Хіба тим, що зазвичай бандити не живуть на бюджетні кошти...
Нещодавно на мій запит я отримала відповідь за підписом голови РДА Коваленка. Він повідомляє, що фактичний бюджет КП "Щит Миргородщини" на 2018 рік становить 609 тис. грн. Підприємство здійснює свою діяльність на договірних засадах з різними суб’єктами господарювання (охорона громадського порядку та майна на території району). За 8 місяців ц.р. зарплата директор КП Сергія Осипова склала 22 тис. грн., заступника директора Віктора Костенка та бухгалтера — понад 42 тис. грн., охоронця — більше 53 тис. грн. З 20 осіб за штатним розписом наразі працює 18 чоловік.
provocation-shields-03.jpg
Фото 3. Витяг зі Статуту комунального підприємства "Щит Миргородщини". Принципи діяльності.
provocation-shields-04.jpg
Фото 4. Витяг зі Статуту комунального підприємства "Щит Миргородщини". Охорона лісових насаджень.
Надіслав Ю. Коваленко і Статут "Щита...", нову редакцію якого цього року ухвалила сесія Миргородської райради. Цікавий документ. У ньому закладено все — від цвяхів до космічних кораблів. Особливо посміялася з п. 21 розділу "Мета та предмет діяльності підприємства": "охорона лісових насаджень від порубок". Адже 17 вересня я і ще троє осіб спіймали на гарячому "щитовців", котрі випилювали лісосмугу біля ставка, який у народі називають "БАМ"! Є фото, є відео, є свідки. Тільки чомусь до цього часу немає кримінального провадження...
Природно виникає запитання до "створювачів" і "кришувателів" КП "Щит Миргородщини" — голови райради Леоніда Яринича та голови РДА Юрія Коваленка: а яке статутне завдання виконували працівники "Щита...", приїхавши в робочий час додому до О. Осипенка в сусідній Великобагачанський район? Може, у них є договір з Осипенком на охорону його чи його майна, тільки той про це не знає?..
І ще одне запитання до керівників району. У листопаді 2017 року на сесії Миргородської райради громадські активісти й АТОвці поставили питання про припинення діяльності КП "Щит Миргородщини" у зв’язку з численними скаргами на протиправну діяльність їхніх працівників. Тоді Коваленко грудьми захистив "своїх пацанів", а депутатський корпус промовчав. "Пацани", відчувши потурання й безкарність, розперезалися далі нікуди. Наче мало кричущих фактів було описано в моєму вже згадуваному розслідуванні в січні ц.р.!
provocation-shields-05.jpg
Фото 5. Працівники КП "Щит Миргородщини" тероризують журналіста Людмилу Кучеренко, перешкоджаючи їй виконувати професійні обов'язки.
Тому й маємо цього року: погрози журналісту й перешкоджання журналістській діяльності; Осипові (директор КП) "факи" в публічному місці; погрози голові Громадської ради при РДА Володимиру Марцинковсьскому; телефонні сигнали заступника директора КП Віктора Костенка в поліцію від імені друга миргородського фермера Віктора Галича Євгена Хрустальова (яка ницість і підлість!); випилювання лісосмуг; відбирання 450 метрів сіток Миргородського рибоб’єднання; спроба В. Костенка тесаком прорубати дюралевий човен А. Полив’яного; зламування замків і пограбування вагончика на базі рибоб’єднання; побиття директора рибоб’єднання Івана Герасименка на вокзалі і т.д. і т.п. Безумовно, це тільки те, про що знаю я.
Панове депутати й очільники району! Ви чекаєте від "Щита..." ще чогось, що сколихне район, область і Україну? За логікою вседозволеності й безкарності воно обов’язково станеться.
Чи таки не станете дожидати чергової "НП", а наберетеся сміливості ліквідувати комунальне підприємство, яке Миргородській районній раді, що є єдиним його засновником, окрім ганьби на всю країну нічого не принесло?!
Якщо маєте хоч крихту совісті, візьміть приклад з народного героя України АТОвця Володимира Ярославського, який торік добровільно склав повноваження директора "Щита Миргородщини", коли зрозумів, хто у нього в підпорядкуванні і які насправді завдання має виконувати нібито комунальне підприємство.
Якщо "щитовці" вже такі неперевершені охоронці, то нехай самі створять бізнесове підприємство, отримають ліцензію на охоронну діяльність і працюють з тими, хто добровільно захоче мати з ними справу. Резонно?