17 квітня у Миргородському міськрайсуді продовжилося слухання справи Хачатура Хачатряна та Левона Марданяна, яких обвинувачують у звірячому побитті депутата-свободівця Миргородської міськради Олега Супруненка. Та позаяк Олег помер від несумісних з життям травм майже через три тижні, вірменам, для яких Україна стала другою батьківщиною, правоохоронці інкримінують лише нанесення тілесних ушкоджень середньої тяжкості та тяжких, а не вбивство.
img-01.jpg
Фото 1. Хачатур Хачатрян і Левон Марданян, що підозрюються у вбивстві депутата Миргородської міської ради Олега Супруненка.
Як і на попередньому судовому засіданні, не обійшлося без інциденту: у зал не пропускали представників ВО «Свобода», що приїхали з Полтави, включно із заступником голови Полтавської обласної ради Анатолієм Ханком та лідером «Свободи» Олегом Тягнибоком, мотивуючи це відсутністю вільних місць. Конфлікт залагодили, поставивши з дозволу головуючої в процесі Ольги Куцин ще кілька лав.
img-02.jpg
Фото 2. Представників ВО «Свобода» не пускають до залу судових засідань на розгляд справи по вбивстві Олега Супруненка.
img-03.jpg
Фото 3. Лідер «Свободи» Олег Тягнибок разом з однопартійцями встановили кілька додаткових лав і зайшли до залу засідань суду.
Цього разу допитували свідків резонансного злочину. Точніше, не самого злочину, бо четверо нелюдів перестріли Олега Супруненка, коли той безлюдною дорогою вночі 12 липня 2017 року на велосипеді повертався з другої зміни з арматурного заводу. Били жорстоко — руками, ногами, арматурою. І кинули на узбіччі непритомного, закривавленого, без ознак життя, ще й імітувавши пограбування — забрали рюкзак.
img-04.jpg
Фото 4. Зал засідань Миргородського міськрайонного суду заповнений людьми, що вимагають правосуддя і покарання вбивць.
img-05.jpg
Фото 5. Громадський діяч та волонтер Богдана Михайловська вимагає на суді суворого покарання для вбивць Олега Супруненка.
Світлана Грачова, Андрій Підгорний та Олександр Білоконь підтвердили, що були свідками конфлікту між О. Супруненком та депутатом міськради від партії Олега Ляшка Х. Хачатряном під час сесії 28 квітня 2017 року, де розглядалося питання підвищення тарифів на міські пасажирські перевезення. Останній (завважте, тренер з пауерліфтингу, наставник молоді!) у стані крайньої агресії у вестибюлі висловлювався триповерховим матюччям та тягнув Олега у темне місце — «поговорить».
Товариш О. Супруненка Ян Квілінський розповів, як разом з дружиною Олега Анікою Лісовець під ранок знайшли Олега в лівому кюветі дороги, хоча, як свідчила велика кількість крові та примя’та трава, розправу над Олегом вчинили на правому узбіччі.
Та найбільше запитань адвокатів і представників потерпілих було до миргородського міського голови Сергія Соломахи. Під час допиту з’ясувалося, що місцевих свободівців на сесії міськради не пускали представники миргородського міського громадського парамілітарного формування «Оберіг», яке очолював (тільки вдумайтеся!) громадянин Росії Микола Лєпьошкін. Вихованці ж спортивної школи Хачатряна виступали в ролі тітушок на різних міських заходах, «чмирячи» патріотів.
На фінансування «Оберегу» (оберігали ж владу!) міська рада виділила торік 60 тисяч гривень, а також віддала в користування автомобіль «Жигулі». Зі слів С. Соломахи, він нібито тільки на суді дізнався, що автівка з минулого року знаходиться на штрафмайданчику в поліції як речовий доказ злочину, через що йому справедливо дорікнули байдужістю до долі майна громади.
img-06.jpg
Фото 6. Мер міста Миргород Сергій Соломаха, котрий кришував ГО "Оберіг", виступає чомусь лише свідком у вбивстві свого опонента.
Ще у 2010 році Х. Хачатряну міськрада на 49 років надала під дитячо-юнацьку спортшколу приміщення за символічну плату — 1 грн. в рік — за умови, що він сам зробить ремонт. Тож громадськість дивується, чому після жахливого групового злочину, організатором якого найімовірніше був саме Х. Хачатрян, до цього часу ні мер, ні депутати не зініціювали розірвання договору з ним на оренду комунального приміщення. Єдине, що цього року міськрада вже не фінансує з бюджету «Оберіг»...
На суді в закритому режимі (всі присутні були видалені з залу) також допитали оперативного працівника поліції, котрий підтвердив усі подробиці злочину, викладені в обвинувальному акті, та те, що його скоєно з політичних мотивів. Адже Олег Супруненко неодноразово критикував на сесіях розподіл коштів з міського бюджету. Зокрема, вимагав припинення фінансування формування з охорони громадського порядку "Оберіг", до якого Хачатрян мав прямий стосунок, виступив проти підвищення вартості проїзду в громадському транспорті навесні минулого року.
img-07.jpg
Фото 7. Кримінальну справу по вбивстві депутата Миргородської міської ради Олега Супруненка розглядає суддя Ольга Куцин.
Чому наразі судять лише двох з чотирьох нелюдів?
Справа в тому, що ще 6 березня ц.р. Миргородський міськрайонний суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим Олександром Гребенюком, котрий повністю визнав свою вину і співпрацював зі слідством. Ця обставина забезпечила злочинцю мінімальний тюремний строк — 7 років. Четвертий підозрюваний — Руслан Хачатрян, рідний брат Хачатура — знаходиться в розшуку; швидше за все він утік в Росію або на свою історичну батьківщину — у Вірменію.
— Захист підсудних Хачатряна та Марданяна чомусь намагається переконати суд у тому, що злочин був вчинений не з політичних мотивів (за депутатську діяльність Олега Супруненка), а як помста за те, що нібито Супруненко у 2017 році спалив автомобіль Хачатряна, — коментує судовий процес Євген Бова, адвокат удови загиблого Аніки Лісовець. — Утім, по-перше, немає жодних доказів, що це вчинив Супруненко; всі свідки характеризують його як винятково законослухняну, глибоко моральну, врівноважену людину, не здатну до кримінальних розбірок. Та й поліція до цього часу нікому не пред’явила підозру. По-друге, якими б не були мотиви злочину, за жорстоке побиття, що призвело до смерті молодого чоловіка, у якого залишився маленький син, доведеться сидіти за колючим дротом у будь-якому разі.